Volgens de Britse krant Financial Times verlaten steeds meer miljonairs Europa om fiscale redenen. Dubai is daarbij uitgegroeid tot een van de meest populaire bestemmingen om naartoe te migreren.
De krant baseert zich op een prognose van Henley & Partners, een migratieadviesbureau voor vermogende personen, dat stelt dat er in 2024 uiteindelijk 128.000 miljonairs uit Europa zullen vertrekken. Dat aantal breekt het record van vorig jaar, toen 120.000 miljonairs verhuisden.
Afschaffen van belastingvoordelen
De voornaamste reden is dat steeds meer Europese landen hun belastingvoordelen voor de financieel welgestelden beperken. In landen als België, Nederland en het Verenigd Koninkrijk schaffen de (nieuwe) overheden steeds meer gunstige belastingregels af, wat nadelig is voor de superrijken.
Maar de fiscale veranderingen in Europa, waarbij belastingvoordelen gefaseerd worden afgeschaft, laten zich ook voelen in landen als Frankrijk en Italië, en zelfs in traditioneel fiscale veilige havens zoals Portugal en Noorwegen.
LEES OOK: De Tijd Stelt vast dat inwoners van Dubai "geen enkele belasting betalen"
Zekerheid in de Verenigde Arabische Emiraten
De Verenigde Arabische Emiraten, waar nog steeds geen sprake is van een individuele inkomsten- en vermogensbelasting, zijn volgens Henley & Partners meer dan ooit dé ultieme bestemming voor migrerende miljonairs. "Het land positioneert zich expliciet als paradijs voor de rijken en we verwachten dat in 2024 maar liefst 6.700 miljonairs naar het land zullen verhuizen, waaronder ook steeds meer Europeanen", klinkt het.
LEES OOK: Maximaliseer je vastgoedrendement in Dubai op deze exclusieve Best Luxury Properties-evenementen
Foto eurobiljetten: Ibrahim Boran (Unsplash)